Kosiarka bijakowa MUL-LW (Low Vib)

Model ten posiada wiele zastosowań i doskonale nadaje się mulczowaniu wszelkiego rodzaju resztek roślinnych powstałych przy uprawie winorośli, owoców oraz przy uprawie polowej itp., gdzie wymagane jest użycie urządzeń i ciągników o mniejszej masie lub wymiarach.

Konstrukcja wsporcza mechanizmu wysuwu zamontowana jest w przedniej części obudowy kosiarki. Wydajność kosiarki bijakowej została zmaksymalizowana dzięki zastosowaniu przeciwnoży zamontowanych po wewnętrznej stronie obudowy. Kosiarkę bijakową można podłączyć z tyłu ciągnika za pomocą trzypunktowego układu zawieszenia kategorii I i II.

Kosiarka bijakowa wyposażona jest w mechaniczny układ wysuwu bocznego. Opcjonalnie dostępny jest także hydrauliczny układ wysuwu bocznego. Położenie kosiarki bijakowej reguluje się za pomocą płóz zabezpieczających oraz wału wsporczego. Urządzenie posiada wbudowane wolne koło zapobiegające uszkodzeniom maszyny oraz przekładni.

 

Zalety:

  • Płynność pracy dzięki zastosowaniu opatentowanej i nagrodzonej technologii Low Vib dla układu bijaków na wirniku o średnicy 139 mm, która znacznie ogranicza naprężenia zginające oraz odkształcenia wirnika
  • Przednia część obudowy wykonana z podwójnej blachy
  • Przeciwnoże zamontowane wewnątrz obudowy
  • Łatwa regulacja wysokości mulczowania
  • Samosmarujące tuleje PA zapewniające płynną pracę trzypunktowego układu zawieszenia

 

Dane techniczne:

 

 


 
(C) 2009 Tehnos d.o.o.. Wszelkie prawa zastrzeżone.